Kim jesteśmy

Przedsiębiorstwo DrukPak  

Istniejąca od 1972 roku Spółka DrukPak (dawniej Kujawskie Zakłady Poligraficzne Druk-Pak S.A.) jest obecnie jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce produkującym:

  • opakowania kartonowe z tektury litej
  • ulotki informacyjne do farmaceutyków, kosmetyków itp. wyrobów
  • etykiety samoprzylepne

Oferta skierowana jest głównie do branży farmaceutycznej.

#

DrukPak obecnie

  • prokliencka orientacja,
  • pełne kompetencje produkcyjne,
  • profesjonalna realizacja potrzeb klientów,
  • zachowanie najwyższych standardów jakości procesów i wyrobów finalnych,
  • zapewnienie bezpieczeństwa procesów i technologiczne możliwości zabezpieczania opakowań,  
  • samowystarczalność w procesach przygotowawczych (m.in. studio CTP, własna modelarnia wykrojników, produkcja tłoczników do Barille'a) 

        pozwoliły Spółce osiągnąć pozycję dostawcy liczącego się na rynku europejskim – blisko 50% wyrobów to produkcja na rzecz klientów zagranicznych, przede wszystkim dla koncernów globalnych (dane za rok 2014).

Spełniane są wymagania rynku farmaceutycznego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa procesów przygotowawczych, produkcyjnych oraz wyrobów finalnych – elektroniczna kontrola plików i arkuszy, systemy weryfikacji na maszynach, system inspekcji off-line oraz różnorodne metody zabezpieczania wyrobów przed podrabianiem.

Mając na uwadze potrzeby Klientów Spółka optymalizuje procesy produkcyjne m.in. poprzez samowystarczalność w zakresie przygotowania produkcji i opracowań technologicznych, np. własna produkcja wykrojników i unikalna technologia produkcji patryc do tłoczenia pisma Braille’a.

Stworzony przez pracowników Spółki modułowy system informatyczny pozwala na pełny, bieżący monitoring procesów przygotowawczych i produkcyjnych każdego zamówienia oraz na archiwizację szczegółowych danych. System jest walidowany i zgodny z wymogami GMP.

W przedsiębiorstwie istnieje 5 pełnych linii produkcyjnych do kartoników, 2 linie do ulotek i 2 linie do etykiet. Szczegółowe opisy kompetencji produkcyjnych znajdują się w zakładkach produktowych.

Od połowy 2014 roku DrukPak znajduje się w portfelu spółek funduszu typu private equity - Highlander Partners i wraz z Akomex Sp. z o.o. tworzy kompatybilny organizm biznesowy z potencjałem produkcyjnym 1,3 miliarda opakowań rocznie.

Na wypadek zdarzeń nadzwyczajnych opracowany został Plan Ciągłości Biznesowej opisujący możliwości kontynuowania produkcji w warunkach ograniczających funkcjonowanie zakładu w normalnym trybie,

Kontakt:

87-700 Aleksandrów Kujawski

ul. Stanisława Wyspiańskiego 1

Telefon: + 48 54 28 28 200
drukpak@drukpak.pl